Billeder fra tirsdagsaften hos OD Toys i Tølløse den 27. februar 2018.
Billeder af Ulla Andersen.
11/2-2019
Ændret dato for orienteringsløb på Midtsjælland med afslutning hos Jens Juel Jeppesen og Charlotte Engel i Ringsted, så det i stedet afvikles den 11. maj.
11/2-2019
Der er udsendt nyhedsbrev med blandt andet ændret dato for orienteringsløb på Midtsjælland, program for forårstræf i Jylland og årets generalforsamling. Er du medlem af klubben men ikke fået nyhedsbrevet, så kontakt et bestyrelsesmedlem for at opdatere medlemslisten med din e-mail-adresse. Der er udsendt til og med medlemsnummer 852.
31/12-2018
Årets sidste klubblad er afsendt i slutningen af december, så det skulle modtages i starten af næste år. Klubbladet kan også læses på vores hjemmeside, hvis man er logget ind som medlem
25/4-2018
For at se medlemmers biler og oprette annoncer kræver det, at man registrerer sig på siden - det er gratis, og man behøver ikke være medlem. For at registrere dig, send en e-mail til admin@fordcc.dk for at blive oprettet. Er du medlem af klubben, oplys dit medlemsnummer, hvorefter du får rettigheder som klubmedlem (Blandt andet adgang til klubblad, medlemsliste, Teknisk hjælp og klubregalia)
Indhold | Dato |
---|---|
Taunus P3 (Biler / Sælg)![]()
Mønsted turistbusser har en taunus P3 til og stå som skal sælges det er en renoverings projekt
|
![]() fra Radiomanden 840 visninger |
Hovedcylinder og stabilisator til Escort mk2 (Reservedele / Køb)![]()
jeg er ved at istandsætte/restaurere en Ford Escord mk.2 fra 1977 (sølvfarvet med nappa tag).
Bil[...]
|
![]() fra CLU 1555 visninger |
Ford Corsworth Fælge (Reservedele / Sælg)![]()
Hej alle ford fans :)
Jeg har et sæt 15 tommer ford Corsworth fælge til en Sierra. fælgene er i [...]
|
![]() fra Kafu87 1793 visninger |